حضور در کارگاه های آموزشی جمال جزو جذاب ترین تجربه های آموزشی برای من بود.
جمال پیشینه آکادمیک بسیار غنی دارد که در نگاه اول برای هر شرکت کننده نکته سنجی جذاب است. اما حقیقتا ورای گواهینامه های طراز اول ، آن چیزی که تو را مجذوب دوره های آموزشی او می کند، فن بیان قوی و نحوه متفاوت او در ایجاد انگیزش در شرکت کنندگان است.
جمال با شرکت کنندکان همزاد پنداری می کند، با مثال های فراوان آنها را در مسیر صحیح شناسایی احوالاتشان قرار می دهد و با هوش هیجانی بالایی که دارد همچون یک مربی (coach) راه حل چالش های کاری را از زبان شرکت کنندگان بیرون می کشد.
نقطه قوت جمال، احاطه و تسلط او برای مباحث مختلف در حوزه آموزش های مدیریتی است و نه تنها تعدادی از دوره های پرمخاطب. او به استقبال چالش های سازمانی می رود و همیشه پروپوزال های نوآورانه برای ارایه به سازمان ها دارد.
حضور در دوره های آموزشی جمال و همکاری نزدیک با او سرشار از یادگیری است. از این بابت، من خوش شانس بودم!

فاطمه سعادتی / مدیر ارتباطات بل روزانه

حضور در کلاس “ترغیب” برای من تجربه متفاوتی بود. شاید جز معدود کلاسهای آموزشی بود که اغلب تکنیکهای آموزشی عنوان شده قابلیت اجرا در محیط واقعی کار را داشت.
این تکنیکها بعد از چند سالی وقتی خودم مسئولیت مدیرعاملی شرکت مشاوره بازاریابی رو برعهده داشتم بسیار کمک کننده و اثرگذار در کمپین ارتباطی تبلیغاتی پروژه های ما بود. وقتی صرفا با رعایت چند نکته، به وضوح تغییر در نتایج رو میدیم تمامی همکاران و کارمندانم بسیار علاقه مند به یادگیری این تکنیکها و استفاده از آنها در روند فرایند فروش، مذاکره و اثرگذاری بر مشتریانشان در پروژه ها نیز شدند.
بعد از چندین سال گذشت زمان و تغییر سمتهای کاری من و شرایط زندگیم، هنوز خواندن مطالب و مشاهده فیلمهای آموزشی مدرس عزیز اقای جمال قمری در این گوشه دنیا برای من خالی از لطف نیست.

مریم بنی هاشمی / مدیرعامل آوانگارد

اینجانب به عنوان رهبر و مدیر فروش یک تیم همواره در جستجوی شخصیتی ایرانی جهت بهره مندی از اطلاعات وقراردادن الگودر مسیر فروش و مذاکره بوده ام، تا اینکه در دوره آموزشی جناب استاد قمری شرکت کردم.
نکته بسیار مهم در کارگاههای آموزشی ایشان انتقال ساده و قابل درک مطالب سطح بالاو همچنین استفاده ازمثالهای کاربردی می باشد که شخص طی چند ساعت می تواند چکیده مطالب سالها فعالیت وتجربه ایشان را در امر فروش فرابگیرد.
در مقایسه با سمینارهای مرتبط با فروش بنده ایشان را به عنوان مدرس مذاکره با اختلاف بسیار بالایی نسبت به مدرسان موجود در کشور میبینم و به جرأت می توان گفت علاوه بر اینکه فروش را به صورت واقعی تجربه کرده اند قدرت تجزیه و تحلیل ایشان و بیان شیوای مطالب، استاد قمری را به برترین برند آموزشی موجود درکشور درزمینه مذاکره تبدیل کرده است.
و بسیار جای تقدیردارد اگر استادی همچون جمال قمری به سادگی این تجربیات ارزنده را در ما نهادینه میکنند.
با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت

منیره سادات سید صالحی / مدیر فروش بیمه پاسارگاد

آشنايى من با جمال عزيز به حضور ايشان به عنوان مدرس مباحث مديريتى در شركت باز می گردد، سطح دانش، نحوه طرح درس و تسلط در بيان و انتقال مطالب از جمله ويژگيهايى بود كه ايشان را از باقى مدرسان متمايز مي ساخت و همين نكته سبب تمايل من به حضور بصورت شخصى در جلسات رتوريك ايشان گشت ، كه به جرات يكى از متفاوت ترين ، جذابترين و آموزنده ترين دوره هايى بود كه داشته ام .
سبك تدريس خاص جمال و نوع ارتباط صميمانه اى كه با شاگردانش برقرار می كند در كنار صداقت ، راحتى و فروتنى ذاتى اش جلسات درس را به چيزى فراتر از آموزش هدايت می كند ، چيزى كه در ذهن و قلب مخاطب حك می شود و در طول مسير با او باقی مي ماند

سولماز ترابى / مدير برنامه ريزی يونيلور

بعد از چند سال آشنایی و تجربه کلاس های گوناگون با آقای مهندس قمری می توانم در یک جمله ایشان را توصیف کنم:
“استادی عاشق با کلامی نافذ”

دکتر عادل رجب زاده / مدیر سرمایه انسانی فن آوران پارسیان

کارگاه فشرده فن بیان استاد قمری، یکی ازکاربردی ترین کلاس های تئوری و عملی بود که به صورت خصوصی گذراندم. با تکنیک های بیان شده ، نقاط ضعف اصلی در بیان و گفتارم مشخص شد و با تمرین در طی سه جلسه بهبود چشم گیری داشت. استاد قمری فردی مسلط، تیزبین و صبور هستند که قدرت انتقال مطلب بالایی دارند.
به دوستانم که به دنبال بیان شیواتر و تاثیر گذارتر هستند، این کلاس رو پیشنهاد میدم.

محمد زند / مدیر عامل نوین همراه

تجربه حضور در كلاسهای استاد قمری، يكی از منحصر بفردترين تجربه های من بوده كه در طول دوره به عمق مطلب پی بردم
و همچنين تكنيك های كاربردی متناسب با صنعت مد نظر نيز از نقاط قوت بود.
تفاوت اين دوره با دوره های ديگر برای من ، اشتياق به ادامه مطالب و تازه بودن مطالب بود.
به اميد حضور مجدد در دوره های استاد قمری

شيوا ستاربگلو / مدير ماركتينگ برند در حوزه ارايشی

تجربه حضور در کلاس اصول و فنون مذاکره یکی از اثربخش ترین دوره هایی بود که تا کنون در شرکت ایرانسل برگزار شده است. 
در واقع مهم ترین تفاوت این دوره توانایی مدرس در انتقال مفاهیم به صورت کاربردی بود.

مریم راشدی / مدیر توسعه رهبری و فرهنگ سازمانی ایرانسل

بزرگترین مشکل این دوره ها کاربردی بودن آن است!

برای من به عنوان یک مدیر ارشد، کاربردی بودن، به روز بودن و اثربخشی دوره ها بیشترین اهمیت را دارد.
دوره های جمال قمری در یک محیط حرفه ای، با قالبی جذاب و تعاملی و با محتوایی متناسب با نیاز واقعی کار ارائه میشود. این دلیل اصلی شرکت من در دوره های جمال قمری بوده و هست.
این‌ویژگی ها باعث شده که من از وقت و هزینه صرف شده برای این دوره ها، کاملا رضایت داشته باشم و به مدیران همکار و‌مدیران زیرمجموعه خود نیز شرکت در آن را توصیه کنم.
شرکت در این دوره ها فقط برای کسانی مناسب است که واقعا به دنبال ارتقا مهارت و‌ دانش خود در مذاکرات هستند و به سایرین توصیه نمی شود.

امين كلاهدوزان / مدير عامل ارتباطات سيار هوشمند امين

شركت در كارگاههاي استاد قمری، به من كمك كرد تا بتوانم نقطه نظرات خود را در محيط كار بهتر و دقيق تر انتقال دهم و با كمك اصولی كه ياد گرفتم نتايج بهتری را بدست آورم.

مطهره مريدی نسب / مدیر آژانس هواپيمايی مُريد

یکی از بهترین دوره های آموزشی بود که تا به امروز گذرانده ام. نکات بسیار کلیدی در ارتباطات بین فردی ومذاکرات تجاری و خانوادگی مطرح شد که باعث شد نسبت به تاثیر به کار بردن کلمات مناسب جهت ترغیب و رسیدن به هدف نگرشی تازه پیدا کنم .پیشنهاد میکنم افرادی که سخن ابزاری برای رسیدن به خواسته هاشون هست حتما از این دوره بهره مند بشوند.
در آخر از آقای جمال قمری استاد خوبم جهت لطف و محبتی که برای ایجاد دریچه ای نو به اصول مذاکره حرفه ای نشانم دادند کمال تشکر میکنم .

ابراهیم ملااحمدی / مشاور ارشد بازاریابی پیک برتر

با اینکه افتخار حضور در دوره توسعه قابلیت های رهبری استاد قمری، با فاصله کوتاهی از دوره فشرده مدیریتی که در دانشگاه تورنتو گذرانده بودم، اتفاق افتاد، اما فن بیان، تسلط بر موضوعات، مطالب ارزشمند و دانش به روز ایشان ، برایم بسیار تاثیرگذار، مفید و راهگشا بود.

وحیده هاشمی / مدرس دوره Advanced Communication

بنده افتخار حضور در كلاس های استاد ارجمند ، جناب آقای قمری كه از مدرسين برجسته مذاكره و فروش و مؤلف چندين كتاب و… هستند ، را داشته ام . و مسلم است حضور در چنين دوره و كلاس هايی كه ابزارهاي كاربردی و تأثيرگذار، كه بدست آمده از سال ها تجربه مديريت و فروش در فضای كسب و كار و تجارب شخصی ايشان بوده ، بسيار مفيد و موثر واقع شده است .
سپاس فراوان از اين استاد بزرگوار كه مايه افتخار هستند.
آرزوی موفقيت های بيشتر و سعادت و سلامت رو برای ايشان دارم

شهره استيفايی / مدیر نمايندگی بيمه پارسيان

در زندگی هر روز و همواره در حال مذاكره ايم ، اين اولين جمله ای است كه از كارگاه هنر افسونگری در مذاكره جناب قمری به خاطر دارم مهارت ِ جذب به ايده سازنده كليد ارتباطات امروز ماست. چيزی كه به خوبي و با مهارت در اين دوره آموزش داده می شود. تكنيك هايی كه ميتواند چون كليدی به كار قفل های كوچك و بزرگ زندگی بيايند، خوشحالم از اينكه فرصت حضور در اين دوره را پيدا كردم و هنوز از آنچه آموختم بهره می برم.

آرزو فلاح / وكيل

با توجه به سرعت بسیار زیاد رشد روابط اجتماعی و گوناگونی آن شرکت در دوره های آقای قمری برخورد با چالش های جدید را آسان می کند. شرکت در این دوره ها را به همه دوستانی که ابزار کارشان مذاکره است پیشنهاد می کنم.

محمد بهبهانی / مدیر توسعه بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق در طراحی و ساختمان نفت

قبل ورود به کلاس خیلی بلد نبودم اعتماد مشتری جلب کنم ولی با شرکت در کلاس و استفاده از راهکارها و تاکنیک هایی که استاد عزیز در اختیارم گذاشتند
توانستم در کارم پیشرفت کنم .البته هنوزم برای اجرای برخی از تاکتیک ها ضعف دارم و سعی دارم چندین مورد از تاکینیک هایی که برایم کاربرد بیشتری داشتند را بیان کنم :

یاد گرفتم قبل از مذاکره برنامه ریزی کنم و متغیر ها رو مشخص کرده و
به تهیه
MILp هم برای خودم و هم طرف مقابل بپردازم و(WEB) داشته باشم .. سپس به اعتماد سازی پرداختم با طرح چندین سوال مختلف به طوری که ذهن مشتری درگیر صداقت؛
خدمات و سایر گزینه ها بشود وذهنش از رقبای ما فاصله بگیرد .
. زمانی که در مذاکره به جایی میرسم که حس می کنم ادامه مذاکره مقدور نیست به راحتی آن را ارجاع می دهم ویا از تاکتیک جیب خالی استفاده می کنم مانند :بیشتر ازین در توانم نیست . تا بتوانم برای خودم وقت بخرم و راه حل مناسبی پیدا کنم .. دامنه پذیرش مشتری را می سنجم و این احساس را در او ایجاد میکنم که تمایل به توافق دارم اما هر لحظه هم برای خروج از مذاکره آماده ام (سوپ سنگ) به طوری که قبلا اصلا نمی تونستم این کار رو انجام دهم ..در مواقعی که مشتری فقط به قیمت فکر می کند و بحث کیفیت خیلی مطرح نیست ؛برای طفره رفتن از دادن قیمت ؛ سعی میکنم ذهن مشتری رو با طرح سوال یا بیان یک سری نکات موثر از بحث قیمت منحرف کنم (ماهی دودی) و بخشی از صحبت های کلیدی او را مطرح کنم (سی دی خش دار)

حدیثه سیفان / کارشناس فروش شرکت مهندسی کارا صنعت آرسس

من در سه کلاس آقای قمری شرکت کردم: سینما مذاکره، افسون گری در مذاکره و شخصیت شناسی فروش.
از هر سه کلاس دستاوردهای زیادی داشتم و مهمتراز آن، زاویه نگاه جدیدی پیدا کردم که در مسیر کار و زندگی من تاثیر گذار بود.
ایشان علاوه بر حوزه تخصصی خود که مذاکره است به سایر حوزه های تجارت و ارتباطات شناخت دارند و مهمتر اینکه در اکثر موارد از تجارب عملی خود سود می برند.
علاوه بر مهارت بالای ارائه مطالب، هوشمندی در کلامشان هویدا است و سالها تجربه؛ به کلاسهای ایشان طراوت و شادابی داده و ارتباطی دو سویه در طول کلاس بین ایشان و کلاس برقرار می شود.
و آخر اینکه ایشان معلمی توانمند هستند که تجارب خویش را بی دریغ با شاگردانشان تقسیم می کنند.

احمد قاسم پور / مدیرعامل آراپاد

چند سال قبل که افتخار حضور در کارگاه آموزشی Train The Trainer دوست و همکار عزیزم استاد قمری را یافتم، به وضوح متفاوت‌تر از سایر کارگاه‌هایی بود که قبلا تجربه کرده بودم. می‌توانم از عمده‌ترین تاثیرات این کارگاه، به همزادپنداری بهتر با مخاطب و استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های متمایز و متنوع‌سازی آموزش بزرگسالان نام ببرم که سبب شد پس از آن در کارگاه‌ها و آموزش‌هایی که برگزار می‌کنم بخش عمده‌ای از توجه و تمرکزم را به نحوه مشتاق‌سازی، ترغیب فراگیران و افزایش مشارکت ایشان اختصاص دهم که همین مساله باعث شده تا شاهد تقویت یادگیری فراگیران و ارتباط بهتر آن‌ها با مفاهیم و محتوای ارائه شده در کلاس‌ها باشم. به زعم من دریچه‌هایی که در کارگاه ایشان به روی من باز شد، در بسیاری از مراحل نتایج شگفت‌انگیزی را در پیشبرد آموزش‌ها و یادگیری بهتر شرکت‌کنندگان به بار آورده است.

ايوب اسماعيلى / مدرس و مشاور مديريت گروه مشاوره مديريت رادمان

همراه با جمال قمری، دانشمند کم نظیر عرصه مدیریت نوین و استاد تمام عیار مذاکره، تحول در نگرش، مطالعات هدفمند و شناخت استراتژی های موثر در کسب و کار را تجربه کردم.

حمید حسین زاده / معاون تحقیق و توسعه موسسه حقوقی تریپل اچ اینترنشنال

یکی از مهمترین مزیتها و تفاوتهای کلاسهای استاد قمری، کاربردی بودن و مانوس بودن مطالب با موضوعات و چالشهای روز می باشد. اشراف خوب و کامل ایشان بر حوزه کسب و کار و تخصصشان در سخنوری، کلاسها یشان را بسیار جذاب، پویا و مفید کرده، هیچ وقت در طول کلاسها احساس خستگی نمیکنم هر چند هم که طولانی باشند.
آموزه های ایشان در کارم و روابطم خیلی تاثیرگذار بوده و باعث پیشرفتم شده. امیدوارم که همواره موفق و موید باشند.

نورالدین غفاری / مدیرعامل Perla

آشنايي با جناب استاد قمری يكي از اتفاقات بسيار ارزشمند در زندگي من بوده است،
رهنمود های ايشان در تمام لحظات زندگی شخصی و كاری بسيار كمك كننده می باشند.
تمام مطالب آموزشی كه توسط ايشان مطرح می گردد بر پايه اصول علمی و كاملا بروز است.
كلام نافذ و بيان فصيح جناب استاد قمری هم در قلب مخاطبين نفوذ و بسيار بسيار اثر گذار می باشد.
بی شك ايشان از سخنوران توانا و بزرگ كشور ما هستند.

مجيد شيرپور / مدير عامل چوب و هنر

كلاسهای استاد جمال قمری يعنی : خلاقيت به همراه ارائه روشهای نوين مذاكره پيروزمند و شگفت انگيز ….

ليلا رفيع نژاد / مدير راهكارهای اقتصادی رنو پارس

بعضی از اتفاق ها تاثیری در زندگی آدم میذاره که شگفت انگیزه
شرکت در دوره ترغیب و مذاکره جمال قمری برای من دقیقا همون اتفاقه
من پارسال به این دوره رفتم و تاثیر مطالبی که آموختم از همون جلسه اول نه تنها در زندگی حرفه ای، که در روابط ساده اجتماعیم خودشو نشون داد

امیرشاملی / مدیرعامل ارتباطات خلاق ژوله

همیشه مذاکرات را برای کارهای سطح خیلی بالا میدانستم غافل از اینکه هرروز داشتم هزاران مذاکره میکردم، هم در محیط کار و هم زندگی
مذاکره قوانینی دارد که از آن بی اطلاع بودم و موفق شدم در سال ۹۴ این قوانین را خیلی حرفه ای و کاربردی از استاد قمری بیاموزم و در کار و زندگی روزی هزاران بار مذاکره موفق داشته باشم. آموزش های استاد قمری باعث شد بتوانم روزی هزاران بار برنده شوم.عزیزانی که به دنبال رشد فردی هستند اموزش های استاد قمری را از دست ندهند.

علی حاجی محمدی / بنیانگذار و مدیرعامل همیار وردپرس

از زمانی كه در دوره های آموزشی استاد قمری شركت كردم ديدگاه ها ، اهداف، راههای رسيدن به اهداف و در نهايت درآمدم به طور قابل توجهی تغيير كرده بنده تا اول سال ٩٥ در شركت ميهن ودومينو فعاليت داشتم الان خودم كارگاه توليد بستنی دارم!!!!!!

حميدرضاخرّم / راه اندازی ومديرت سايت پخش و فروش لبنيات و بستنی دومينو

تسلط مثال زدني بر موضوعات علمي
توانايي فوق العاده قوی در ارائه مطلب و سخنرانی
ارائه موضوعات و مباحث كاربردی
شيوه های خلاقانه آموزشی
برخی از ويژگی های منحصر به فرد استاد جمال قمری است.

شايان پسران سيد بنكدار / كارشناس برنامه ريزی سپيدار سيستم

“بنام حضرت دوست”

ودر عصری که ” هنر هشتم ” ارتباطات نامیده شد!. افتخار این را داشته ام تا در محضر یکی از بهترین و خردمندترین اساتید ” فن بیان ” سخنوری , ارتباط و مهارت کلامی را به آموزش بنشینم !
و این آموخته در گستره زندگی ام از ارتباطات شخصی تا فعالیت های شغلی و حرفه ای ام , انصافا مرا یاری نمود!

استاد عزیزم ( جناب آقای دکتر جمال قمری ) صبورانه و عاشقانه چون معلمی دلسوز در هر جلسه از دوره” فن بیان ” پنجره ای نوین از مهارت های “بیان و کلام” را بر من گشود !
“درود بر شما که اراده نمودید به آگاهی خویش , آگاه شوید ! “
“حق یارتان “

مهدی آویژه / مدیرعامل پایدار نوین وانیا

افتخار حضور در كلاسهای دوره ترغيب استاد قمری فرصت مغتنمی بود تا با تكميل تجربيات محدود خودم به نتايج قابل توجهی دست پيدا كنم. از جمله اين تجربيات كنترل و ترغيب تقريبا تمامی مشتريان به ادامه همكاری در نهايت رضايت بود.
و همچنين هنر تغيير دادن عقايد تحكم اميز برخی مديران ارشد و همسو كردن نظر اونها با اصول منطقی تر رو تنها با جملات كليدی و طلايی اصول ترغيب استاد قمری ياد گرفتم.
هميشه ممنون و مديون شما هستم جناب قمری عزيز
ارزومند بهترينها براتون هستم

با تشكر
مهديخانی

محمد مهديخانی / مدير فروش نمايندگی انحصاری ابزار ها و تجهيزات صنعتی هيوندای

شرکت در کلاس جمال قمری دری از سبک جدیدی از زندگی به رویم باز کرد زندگی که در آن راحت تر با اطرافیانم صحبت می کنم ، کمتر بحث و مجادله می کنم و بیشتر به توافق مطلوب با دیگران میرسم. آموزش مذاکره و فن بیان و سخنوری استاد قمری نه تنها فضای کسب و کار من را بهبود داد بلکه زندگی من را نیز متحول ساخت
فهمیدم مشکل ما انسان ها در بسیار از موارد اختلاف عدم تواناییمان برای مذاکره موثر است .
به جرات کلاس جمال قمری عزیز در حوزه تدریس خودش بی نظیر است.

علی صابریان / مدیر عامل خانه سرمایه

با سلام
با توجه به مشكلات و مسائل روزمره مديران جامعه ما در خصوص متقاعد سازی ، هنر مذاكره ، نحوه برخورد با چالش های فردی و جمعی و همچنين تصميم گيری در شرايط متفاوت علی الخصوص شرايط بحرانی نياز به دانستن و كسب تجربه در اين زمينه ها را هرچه بيش از پيش ضروری می سازد. تجربه اينجانب از شركت در كلاس های مفيد جناب قمری آشنايی با روش های متعدد متقاعد سازی و حس هنر مذاكره است تمرين های عملی و كاربردی در دوره های ايشان مديران را برای امتحان روزهای سخت آماده مي سازد . سپاسگزار بابت زحمات ايشان

ميلاد قلی زاده / مدير فنی و عضو هيات مديره فراسرد