پرسش و پاسخ شماره ۱

تکنیک ها و ترفندهایی که می آموزیم را چگونه در عمل و پای میز مذاکره اجرا کنیم؟

براى این که در جلسه مذاکره حضور ذهن داشته باشین و بتونین از آموخته هاتون استفاده کنین:

١. با آمادگی وارد مذاکره بشید؛ وقتی آماده این و پیش از جلسه به موضوعات فکر کرده این، ذهنتون کمتر دچار تشویش و پراکندگی میشه و میتونین از قوای مغزتون استفاده کنین.

٢. تکنیک هایی که یاد میگیرین رو به سه دسته حیاتی بسیار پرکابرد، نسبتا مهم و کاربردی و کم کاربرد تقسیم کنین و به ترتیب اولویت اونها رو در گفتگو هاتون تمرین کنین.

٣. برای این که در لحظه بتونین تصمیم به اجرای یک فن بگیرین، باید در اجراش مهارت پیدا کرده باشین؛ قبل از ماهر شدن، بهترین کار اینه که اجرای تکنیک ها رو قبل از جلسه طراحی کنین.

۴. یک دلیل عدم حضور ذهن در لحظات مذاکره، استرس زیاد است؛ عواملی که شما رو دچار استرس می کنن شناسایی کنین و اونها رو مدیریت کنین.

۵. نکات کلیدی رو در جریان مذاکره یادداشت کنین و در حین جلسه گاهی به یادداشت ها نگاه کنین و به اونها فکر کنین و سعی کنین تصمیم مناسبی بگیرین.

۶. برخی اوقات میتونین با گفتگوهای غیررسمی یا حاشیه ای در مسیر مذاکره، برای خودتون زمان بخرین تا بتونین به شرایط فکر کنین و روش و تکنیک مناسب رو از ذهنتون استخراج کنین.

٧. گاهی با اطرافیان و دوستان و همکاران خودتون، یک جلسه مذاکره رو شبیه سازی کنین و در قالب ایفای نقش، سعی کنین اجرای تکنیک ها رو تمرین کنین.

٨. قبل از یک جلسه مذاکره، سناریوهای محتمل رو بررسی کنین و برای هر موقعیتی یک راهکار و تکنیک مناسب طراحی کنین؛ با این کار در جریان جلسه قویتر ظاهر می شوید و بکارگیری تکنیک ها تقویت می شوید.

٩. آرامش روانى در بکارگیرى تکنیک ها بسیار موثر است؛ احساسات خودتون رو در مذاکره کنترل کنین و تحت هر شرایطى با آرامش و طمانینه پیش برین.

١٠. به صحبت های طرف مقابلتون بلافاصله واکنش نشون ندین و بین صحبت ها مکث بذارین؛ این مکث ها باعث میشه آرامشتون بیشتر بشه و زمان بیشتری برای فکر کردن داشته باشین.

١١. از موضع ضعف وارد مذاکره نشید؛ حتما قبل از مذاکره، گزینه هاى دیگرى رو پیدا کنین تا عدم موفقیت در یک مذاکره رو پایان کار تلقى نکنین؛ موضع ضعف باعث میشه از ذهنتون استفاده نکنین.

١٢. به حالت تدافع یا انفعال دچار نشوید؛ اگر منفعل باشین، فقط به رفتار و گفتار طرف مقابل واکنش نشون میدین و تبدیل به کسی میشین که صرفا جواب میده و نمی‌تونه مسیر مذاکره رو تعیین کنه.

١٣. در هر مذاکره نهایتا یک یا دو تکنیک رو میتونین به قصد تمرین اجرا کنین؛ بهتره یکی یکی و به مرور فنون رو تمرین کنین.

فراموش نکنین مهارت مذاکره تکنیکی، فقط با تمرین مداوم و به تدریج حاصل میشه.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *