فلسفه مدیریت

فلسفه مدیریت

امروز در یکی از جلسات مشاوره با یکی از مدیران مطلبی رو عنوان کردم که بد ندیدم اینجا هم بنویسم. بحث در ارتباط با روند تکاملی ” مدیریت ” به عنوان یک علم کاربردی بود.
برای روشن شدن بحث تصور کنید یکی از مدیران ۵۰ سال پیش را به زندگی برگردانیم و مدیریت یک شرکت را در سال ۲۰۱۰ به او واگذار کنیم. به نظر شما چه اتفاقی خواهد افتاد؟ دیدگاه من این است که طبیعتاً این فرد از مواجهه با خیلی چیز ها متعجب و شگفت زده خواهد شد. معقولاتی مانند فروش آنلاین، سازمان های مجازی سرعت زنجیره های تامین و برخی چیز های دیگر. اما آنچه مهم است این است که به غیر از موارد مذکور و اندک مقولات دیگر، این مدیر نیم قرن پیش مشکل خاصی با مدیریت یک سازمان قرن بیست و یکمی نخواهد داشت. دلیل این امر از دیدگاه من این است که مفهوم مدیریت و فلسفه وجودی آن در طول یک قرن گذشته تغییری نکرده است. آنچه به عنوان مدیریت علمی توسط متفکران مدیریت مطرح گردیده همچنان شالوده ذهن مدیران را تشکیل می دهد. شاید زمان یک بازنگری در فلسفه وجودی مدیریت رسیده باشد.

فلسفه مدیریت در اذهان بسیاری از مدیران و حتی محققین تغییری در بیش از یک قرن گذشته نکرده است. شاید این مسئله نیاز به کمی توضیح داشته باشد. هر دستاورد بشری در طول تاریخ یک روند تکاملی را طی کرده است. اگر به تمامی تکنولوژی های ساخته دست بشر توجه کنیم این روند تکاملی قابل پی گیری است. نکته در این جاست که مدیریت در مقایسه با دیگر تکنولوژی های بشری روند تکاملی بسیار کند و آهسته ای داشته است. تا اینجا احتمالاً این سوال پیش آمده که چرا مدیریت را با تکنولوژی های دیگر بشری مقایسه می کنم. علت این امر این است که مدیریت خود یک تکنولوژی است. اگر بخواهیم تعریف و مفهومی از تکنولوژی ارائه بدهیم به این صورت خواهد بود که : تکنولوژی مجموعه ایست از روش ها، ابزارها، مدل ها و فرآیندها که ریشه در علم یا علوم خاصی دارد و در عمل برای رسیدن به اهدافی توسط انسان بکار می رود. کامل مشخص است که مدیریت یک تکنولوژی اجتماعی است که در خدمت فعالیت های جمعی بشر در آمده تا نتایج تلاش های اجتماعی را موثرتر و مطلوب تر سازد.

حال این سؤال مطرح می شود که چرا ادعا می کنیم که تکنولوژی مدیریت روند تکاملی قابل توجهی نداشته است. پیدایش هر تکنولوژی ریشه در حل مسائلی از بشر دارد. مدیریت در بیش از یک قرن پیش برای حل مسائلی از قبیل تکرار و کارایی ایجاد شده است. حال اگر مسائل سازمان ها و کسب و کارها و کلی تر بگوییم مسائل اجتماعات بشری و فعالیت های اجتماعی بشری تغییر کرده باشد، آیا تکنولوژی مدیریت که می باید پاسخ هایی برای این چالش ها ارائه دهد نباید مورد بازنگری قرار گیرد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *