شگردهای متقاعدسازی ۲۲

اعتبار، قد شما را بلندتر می‌کند!

گروهی از محققین در کشور اتریش، در پژوهشی یک مرد با قد ۱۸۰ سانتی‌متر را به ۵ کلاس مختلف در یک دانشگاه بردند. در کلاس اول او را مهمان معرفی کردند، در کلاس دوم او را یک بازاریاب معرفی کردند، در کلاس سوم یک فارغ‌التحصیل، در کلاس چهارم یک مدرس دانشگاه و در کلاس پنجم او را یک پروفسور مشهور معرفی کردند. 

پس از گذشت یک روز، محققین از دانشجویان حاضر در کلاس‌ها خواستند تا قد آن مرد را حدس بزنند. نتیجه جالب توجهی به دست آمد:

در سه کلاس اول که آن شخص، مهمان، بازاریاب و فارغ‌التحصیل معرفی شده بود، میانگین حدس افراد به قد واقعی او یعنی ۱۸۰ سانتی‌متر نسبتا نزدیک بود.

در کلاس چهارم که وی را مدرس دانشگاه معرفی کرده‌ بودند، میانگین حدس دانشجویان ۷ سانتی‌متر از قد واقعی آن مرد بلندتر و در کلاس پنجم که او پروفسور مشهوری معرفی شده بود، میانگین حدس افراد ۱۵ سانتی‌متر از قد واقعی آن مرد بلندتر بود.

نحوه معرفی یک شخص و کلماتی که برای معرفی او استفاده می‌شود، بر ادراک دیگران نسبت به ویژگی‌های دیگر آن شخص تاثیرگذار است. همان‌گونه که در تحقیق دیگری، ۹۶ درصد پرستاران، دستورات درمانی تلفنی شخصی که پزشک معرفی شده بود را پذیرفتند و حاضر به اجرای آن‌ها شدند؛ در حالی که تمامی این دستورات غلط بودند و در حالت عادی پرستاران متوجه چنین اشتباهاتی می‌شدند.

معرفی یک شخص همراه با اعتبار، قضاوت دیگران نسبت به صحت و سقم حرف‌های او و حتی قضاوت افراد نسبت به وضعیت فیزیکی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در جلسه و مذاکره بعدی، خود را چگونه قرار است معرفی کنی؟

در ارائه بعدى و در کمپین تبلیغاتی بعدی، شرکت خود را چگونه قرار است معرفی کنی؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *